Υγιεινό πρωινό στο σχολείο

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης με θέμα: Η βιωματική μάθηση συναντά την υγιεινή διατροφή ,  την Παρασκευή  12 Απριλίου  οργανώσαμε προετοιμασία ενός υγιεινού πρωινού .

Τα παιδιά έφεραν στο σχολείο φρέσκα αυγά,  μαρούλια από κήπο, καρύδια, ζυμωτό ψωμί, τυρί, κασέρι, γιαούρτια, φρούτα και ετοιμάσαμε ένα νοστιμότατο και πολύ υγιεινό πρωινό.  Ευχαριστηθήκαμε πολύ μικροί και μεγάλοι!!!

Ευχαριστούμε πολύ  όλους τους γονείς  που στέκονται στο πλευρό  μας σε όλες τις πρωτοβουλίες που έχουμε πάρει, την κ. Ελένη Παπαδοπούλου που μας έκανε παρουσίαση για την  υγιεινή διατροφή, μας καθοδήγησε σωστά και ετοίμασε μαζί μας το πρωινό, τον κ. Διευθυντή που μας έφερε καλούδια από το σπίτι του, την επιχείρηση του κ. Γερακάρη που πρόσφερε  ατομικά γιαούρτια, τυρί φέτα και κασέρι.

Ευχόμαστε να είναι μια καλή αρχή για σωστή διατροφή !